Wycieczka szkolna KASZUBY - Biuro Turystyczne

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Wycieczka szkolna KASZUBY

TRZYDNIOWE

1 dzień Wdzydze Kiszewskie i zwiedzanie Kaszubskiego Parku Etnograficznego. Dodatkowo uczniowie zapoznają się z podstawowym słownictwem kaszubskim oraz spróbują pisać po kaszubsku. Kościerzyna - spacer po rynku Starego Miasta i zwiedzanie Muzeum Ziemi Kościerskiej oraz udział w lekcji muzealnej - obrzędy i zwyczaje kaszubskie. Przyjazd do nadmorskiej Kaszubskiej miejscowości - Władysławowo. Pobyt na plaży - gry i zabawy.

2 dzień
–  Gdynia - spacer dookoła Skweru Kościuszki, zwiedzanie żaglowca „Dar Pomorza”. Dalej na Kamienną Górę - panorama: miasta, morza, portu. Spacer na plażę miejską i do poru jachtowego. Przyjazd do Wejherowa i zwiedzanie Rynku Starego Miasta, Placu Jakuba Wejhera. Wejście do Ratusza Miejskiego, gdzie zobaczymy: stare instrumenty kaszubskie, hełmy strażackie, tabakiery, tradycyjne ubiory oraz haft regionalny. Władysławowo - zwiedzanie miejscowości. Pobyt na plaży - gry i zabawy.

3 dzień
Szymbark - zwiedzanie: domu do góry nogami, domu Sybiraka, Bunkiru Gryfa Pomorskiego, Muzeum Ciesielnictwa - 2300 historycznych eksponatów do obróbki drzewa. Ognisko z pieczeniem kiełbasek: (kiełbaski, chleb, ketchup).

Liczba uczniów i ceny
44 - 45 os. - 400 zł  

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego